Το γκολ του αιώνα από τον Μπέιλ! Δεν… υπάρχει το «ψαλιδάκι» του Ουαλού (VIDEO)

Πιθανότατα το κορυφαίο γκολ στην ιστορία των τελικών του Champions League, πέτυχε στο 63ο λεπτό του Ρεάλ Μαδρίτης - Λίβερπουλ, ο Γκάρεθ Μπέιλ, αφού από σέντρα του Μαρσέλο "απογειώθηκε" για να κάνει με απίστευτο... ψαλιδάκι, το 2-1 για την ομάδα του Ζιντάν.

Ένα από τα κορυφαία γκολ στην ιστορία του θεσμού και ίσως το καλύτερο όλων των εποχών σε τελικό, πέτυχε ο Γκάρεθ Μπέιλ για το δεύτερο προβάδισμα της Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στη Λίβερπουλ.

Ο Ουαλός πέρασε αλλαγή στο μεγάλο τελικό του Κιέβου, αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε μόλις λίγα λεπτά μετά, να γράψει ιστορία στο Champions League, σκοράροντας με απίστευτο τρόπο για την ομάδα του.

Από μια σέντρα του Μαρσέλο από δεξιά, ο Μπέιλ «απογειώθηκε» μέσα στην περιοχή του Κάριους και με «ψαλιδάκι» με το αριστερό πόδι, έστειλε ψιλοκρεμαστά τη μπάλα στην αντίθετη πλευρά της εστίας για να ολοκληρώσει μία απίθανη στιγμή «μαγείας» στον τελικό του Champions League.